Life Coaching Köln
 Life is beautiful!


Szukasz jasno sprecyzowanych dążeń i celów! Life Coaching pomoże Ci odnaleźć balans i więcej radości z życia.


 

Dotrzej do głębi siebie. Odkryj swój potencjał

Założenie, że każdy człowiek jest bogaty w wewnętrzne zasoby, kreatywny i z natury pozbawiony braków stanowi podstawę procesu coachingowego. Na niej opieram moją metodę towarzyszenia ci w procesie odkrywania siebie i realizowania celów. W sesji coachingowej kieruję twoją uwagę na to co w Twoim dotychczasowym życiu się sprawdziło i sprawiło ci radość.

Kto ma problem, nosi w sobie rozwiązanie!  Nawiązanie bliskiego kontaktu z samym sobą otwiera drzwi do pokładów własnych talentów, uzdolnień i mocnych stron. Wzmacnia poczucie własnej wartości, pomaga odnaleźć siebie i aktywnie zająć się realizacją celi.

Coaching to proces zmiany sposobu myślenia, który sprawi, że porzucisz negatywne myśli, uwierzysz w siebie i podąrzysz własną drogą do szczęścia.Pozbądź się wewnętrznych blokad

Zdaża się w życiu, że utkwimy w martwym miejscu, przeżywając dezorientację, zniechęcenie a nawet bezsilność. Nie możemy podjąć decyzji i idącego za nią działania.  

W procesie coachingowym pomogę Ci dostrzec i pokonać Twoje podświadome blokady, które pozbawiają Cię pewności siebie i powstrzymują przed działaniem. Pozwoli Ci to ruszyć z miejsca. Powrócisz w nurt życia, znajdziesz się na nowo na fali, doznasz „flow“.Odkryj czego w głębi pragniesz

W procesie coachingowym nie tylko odkryjesz swoje zasoby, które wzmocnią twoją samoświadomość. Doświadczysz wiedzy o tym kim jesteś, jakie masz przekonania i wartości. Dlaczego reagujesz w taki a nie inny sposób; a także jaki chcesz być, jakie są Twoje prawdziwe marzenia i cele. Odkrycie prawdziwych pragnień jest kluczem do szczęścia.Podejmij decyzję. Rozwiąż dylemat.

Podejmowanie decyzji nie zawsze jest rzeczą łatwą, zwłaszcza kiedy wiąże się z dużą odpowiedzialnością lub niesie za sobą duże konsekwencje.

Jeśli stoisz przed podjęciem ważnej decyzji. Np. czy podjąć nową pracę, zmienić kierunek w życiu prywatnym lub zawodowym.   

Wahasz się, między dwoma lub więcej opcjami?

Coaching pomoże Ci dotrzeć do siebie i wybrać opcję, której w głebi pragniesz.

 

Osiągnij wytyczony cel.

"Cel bez planu działania pozostaje tylko życzeniem" (Antoine de Saint-Exupéry.)

Ten piękny cytat z małego księcia jest myślą przewodnią pracy coachingowej nad realizacją celu.

Sukces wymaga jasno sprecyzowanego celu oraz podzielenia projektu na mniejsze etapy zwieńczone kamieniem milowym. Kamienie milowe są dla Ciebie punktem odniesienia, gdzie w danym momencie się znajdujesz.

To co wydaje się takie oczywiste i proste, a mianowicie, że stawiając krok po kroku od kamienia , do kamienia, zachowując odpowiednia kolejnośc dojdziemy do celu, nie zawsze się udaje.  I nie wynika to z braku inteligencji, wiedzy lub doświadczenia. Kryją się za tym emocjonalne mechanizmy zabotażowe. Zakorzenione w ograniczających nas przekonaniach i uczuciach prowadzą do  stagnacji i odkładania działania na później. W czasie coachingu towarzyszę Ci przy opracowywaniu kolejnych kroków na drodze do celu.

"Lepiej stawiać małe kroki, niż nie stawiać żadnych" (Williy Brandt)Uporaj się z uporczywymi symptomami. Opanuj zdenerwowanie przed egzaminem lub rozmową o pracę.

Często przyczyna takich symptomów znajduje się w przeszłości. Np. w nieprzyjemnym dla nas wydarzeniu. To może być niezdany egzamin, lub  sytuacja, gdy ktoś głupio się zaśmiał w czasie naszego referatu lub jakaś inna na pozór  błacha sytuacja, która jednak wywarła na nas piętno. Takie wydarzenia z przeszłości tzw. sygnifikantne doświadczenia emocjonalne (w skrocie S.E.E. Ang.) zbierają plony przez całe życie, jeśli aktywnie się z nimi nie uporamy.  

Podczsas coachingu otrzymasz możliwość przeżycia danej sytuacji z przeszłości wzbogacona/-ny w wewnętrzne zasoby (ktorych wówczas nie posiadałaś/łeś) w nowy budujący dla ciebie sposób.

Nie zmieni to tego, co się wydarzyło, lecz zmieni twoje wspomnienie i odczucia związane z wydarzeniem, które wywołuje nieprzyjemne skojarzenia i symptomy w podobnych sytuacjach.

Podstawą do pracy z S.E.E. Jest przekonanie iż, każdy ma prawo do szczęśliwego dzieciństwa. Ujmując to innymi słowy, wydarzenia z przeszłości da się „naprawić” w taki sposób, by przestały nas blokować przed konstruktywnym działaniem.